Uwaga, uwaga! Oto przed Państwem grudniowy, świąteczno-noworoczny odcinek specjalny DKSowego Prześwietlenia Miesiąca!

Początek stycznia to czas podsumowań, dlatego oaza ze Skoczowa podzieliła się swoimi przeżyciami od początku roku formacyjnego...

Ten rok formacyjny jest dla nas równie aktywny co poprzedni. Rozpoczęliśmy go od wrześniowego Dnia Wspólnoty w Żywcu, na który wybraliśmy się kameralną grupą. Przeżyliśmy to wydarzenie w pełni, było naprawdę super! W październiku wraz z innymi wspólnotami wybraliśmy się na rejonowy dzień wspólnoty - miał on nieco inny charakter niż zwykle, bo była to wycieczka górska. Pogoda nam dopisała,  więc pomimo zmęczenia i niesamowitych przygód bardzo nam się podobało. W kolejnym miesiącu zabraliśmy się za rękodzieło - jak co roku zaczęliśmy przygotowywać prezenty świąteczne dla chorych z naszej parafii. W tym roku są to filcowe poduszeczki, każda z nich jest na swój sposób piękna i  wyjątkowa. Prace te kontynuowaliśmy przez kilka spotkań, ale gdy zobaczyliśmy efekty, zrozumieliśmy, że było warto. W grudniu przygotowaliśmy nabożeństwo pompejańskie – był śpiew, słowo i nasza młodzieńcza energia. Parę dni później nasze oazowe aniołki i diabełki pomagały świętemu Mikołajowi (który przyjechał na

rowerze) w obdarowywaniu prezentami (nie tylko dzieci).

Dodatkowo włączamy się w przebieg liturgii pierwszopiątkowych- czytamy Słowo, śpiewamy psalmy, a nasza schola dodaje rytmu. Co miesiąc, w pierwszy piątek wszyscy spotykamy się na wspólnej integracji, czyli pogodnym wieczorku.  W tym roku systematyczność to nasze drugie imię, dlatego schola ma swoje próby po każdym spotkaniu oazowym, a nasza facebookowa stronka nabiera barw.

Spotykamy się co piątek w salkach katechetycznych o godzinie 18.45.

Oaza z andrychowskiego Osiedla przygotowała przedstawienie dla parafian...

Andrychowska młodzież nie odpoczywa nawet w Święta! Już w listopadzie w kościele św. Stanisława w Andrychowie ruszyły wyczerpujące przygotowania do świątecznego przedstawienia. Próbom nie było końca, ale mimo, iż była to ciężka praca, humoru nam nie brakowało. Spektakl wystawiony został na scenie dolnego kościoła św. Stanisława w Andrychowie dwa razy, 26.12.2017 r. oraz 07.01.2018 r. Nie były to jednak klasyczne jasełka. Przedstawienie nosiło tytuł ,,Zaopiekuj się mną" i opowiadało o punkowej młodzieży, która zbuntowana przeciwko światu Wigilię spędza, krążąc po mieście, pijąc alkohol i malując po murach. Ale czy Jezus, nasz Dobry Pasterz, zostawia swe zagubione owce i zajmuje się jedynie tymi, które są blisko Niego? To pytanie dla niektórych może wydawać się proste, lecz są tacy, którzy nie potrafią na nie odpowiedzieć. Właśnie do nich najbardziej chcieliśmy trafić. Zależało nam także, by ludzie dostrzegli, że osobom, które są zagubione, należy pomagać, a nie nimi gardzić. Aktorzy przekazali to wszystko rewelacyjnie.

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

   ...a wspólnota z Mazańcowic spotkała się przy wigilijnym stole.

   Gdy zbliżają się Święta
   Narodzin Zbawiciela,
   Boska Twarz uśmiechnięta
   Miłością rozwesela
   I każe się nią dzielić
   Z rodziną i bliskimi
   Opłatkiem białym łamać
   Z wszystkimi najdroższymi.
   Oazie z Mazańcowic
   Radość się udzieliła,
   Przy świątecznym stole
   Młodzież zgromadziła.
   Opłatek i życzenia
   Rozświetlają twarze,
   Życzymy wszyscy sobie spełnienia naszych marzeń.
   Na stole już królują
   Przepyszny barszcz, krokiety
   A kiedy wszystko zjemy,
   To będą też prezenty.
   Konkurs na własny lampion
   Ola G. wygrała,
   Że pięknie go zrobiła,
   Na pizzę pojechała.
   Wyjątkowe spotkanie
   Roraty zakończyły,
   Oczekujące twarze
   Nasze świece rozjaśniły.
   Świecąc w ciemnym kościele
   Przykład nam młodym dały
   By nasze jasne serca
   Ciemność świata rozświetlały.

   Gratulujemy kreatywności, dziękujemy za nadesłane relacje i jak zawsze czekamy na więcej na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!