publicystyka

 

 

 

 

Porozmawiajmy o Oazie…

Diakonia Komunikowania Społecznego oddaje głos Oazowiczom!  Zachęcamy szczególnie animatorów i diakonie specjalistyczne do publikacji artykułów o szeroko rozumianej tematyce oazowej. Chcesz wyrazić swoje zdanie, przybliżyć jakiś temat, a może zaproponować innym coś ciekawego? Napisz parę słów i wyślij do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział publicystyka czeka na Ciebie!

 

Na kanapie siedzi...oazowicz?!

 

Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad. – mówił papież Franciszek na Campus Misericordiae. Słowa te, tak często powtarzane, stają się powoli sloganem.

Czytaj więcej: Na kanapie siedzi...oazowicz?!

Spotkajmy się na oazie!

1grudzien2017

 

  Charyzmat oazy określamy jako charyzmat spotkania, dar naszego spotkania się z Chrystusem w Duchu Świętym we wspólnocie żywego Kościoła. To spotkanie staje się źródłem dynamiki apostolskiej. Ono rodzi potrzebę zaangażowania się. - mówi w kontekście diakonii ksiądz Franciszek Blachnicki w Charyzmat Światło-Życie w służbie odnowy Kościoła lokalnego.

Czytaj więcej: Spotkajmy się na oazie!