KODA wspólnot młodzieżowych i dziecięcych

Bielsko-Biała, parafia pw. św. Pawła Apostoła na Osiedlu Polskich Skrzydeł

Warsztaty Pisania Ikon

14-18.01, fundacja Drachma, Bielsko-Biała, ul. Reja 18

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Filmy, grafiki, muzyka - kilka słów o prawach autorskich"

   

Bujakow

Czy da się stworzyć instrukcję tworzenia oazy? Jak opowiedzieć komuś „od zera” jak ma działać oaza? Jak pokazać to, co my poznaliśmy już w praktyce? Diakonia Komunikowania Społecznego postanowiła odpowiedzieć sobie na te pytania, a następnie podjąć wyzwanie. W sobotni wieczór jej przedstawiciele udali się do Bujakowa, by tamtejszej wspólnocie młodzieżowej pokazać jak zacząć budować oazę Ruchu Światło-Życie w parafii.


Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez tamtejszą grupę młodzieżową. Na początku poopowiadali nam jak wyglądają ich spotkania, a następnie przystąpiliśmy do działania. Pokazaliśmy im „Instrukcję tworzenia oazy” czyli konkretny plan co zrobić by utworzyć wspólnotę oazową w parafii. Zapoznaliśmy młodzież z podstawowymi oazowymi określeniami oraz historią Ruchu.
Głównym celem naszego spotkania było przekazanie konkretnych wskazówek co do działalności oazy w parafii, ale przede wszystkim pokazanie, że warto podjąć wysiłek budowania takiej wspólnoty. Ogromnie nas cieszy, że mieliśmy okazję podzielić się naszym doświadczeniem z tymi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Ruchem Światło-Życie. Na pewno będziemy będziemy pamiętać w modlitwie o wspólnocie z Bujakowa.
Justyna Bulowska