KODA wspólnot młodzieżowych i dziecięcych

Bielsko-Biała, parafia pw. św. Pawła Apostoła na Osiedlu Polskich Skrzydeł

Warsztaty Pisania Ikon

14-18.01, fundacja Drachma, Bielsko-Biała, ul. Reja 18

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Filmy, grafiki, muzyka - kilka słów o prawach autorskich"

   

Regina 5 W pierwszą sobotę listopada w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie "Przy Słudze Niepokalanej". Tematem spotkania było życie i działalność ks. Franciszka Blachnickiego, jako nawiązanie do tematu roku formacyjnego. Gościem miała być początkowo pani Dorota Seweryn, ale z powodów zdrowotnych nie była w stanie dotrzeć. Z powodzeniem zastąpiła ją pani Regina Przyłucka, członkini Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, a także bezpośrednia współpracowniczka Sługi Bożego.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią, później nasz gość zapoznał nas z dokładną biografią ks. Blachnickiego. Dzięki temu Regina 1 mieliśmy okazję poznać interesujące szczegóły, a także zabawne anegdoty z życia Ojca. Jest to niezwykle cenne doświadczenie, gdyż większość tych faktów można poznać tylko poprzez bezpośredni przekaz ustny. Z opowiadań pani Reginy wyłoniła się osoba Założyciela jako człowieka wymagającego, ambitnego, pracowitego oraz niezwykle odważnego.
W drugiej części spotkania członkini Instytutu opowiadała o modlitwie w życiu Ojca. Przekazywała czego Założyciel nauczał o rozmowie z Bogiem oraz o przeżywaniu Eucharystii. Mocno podkreślała, że to było coś więcej niż słowa; ks. Blachnicki uczył przede wszystkim przez swój przykład i niewątpliwie można go nazwać człowiekiem modlitwy.
Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję usłyszeć o duchowości maryjnej księdza Blachnickiego. Dowiedzieliśmy się o tym, że Założyciel był całkowicie oddany Maryi, a jedną z jego ulubionych modlitw był hymn "Magnificat".
Wierzymy, że to niezwykłe spotkanie jeszcze bardziej urzeczywistni w życiu oazowiczów naszej diecezji słowa piosenki roku: "Sługa Niepokalanej uczy nas odwagi, byśmy razem z Chrystusem służyli wśród braci".
Justyna Bulowska

Regina 2 Regina 3 Regina 4 Regina 6 Regina 7 Regina 8 Regina 9 Regina 10