Studium Animatora

Studium Animatora 30.11-1.12

Szkoła Animatora Muzycznego

Szkoła Animatora Muzycznego - edycja 2018/19

Konkurs na piosenkę roku 2019/20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Bal z okazji stulecia Niepodległości!

Zapraszamy na bal z okazji 100-u lecia Niepodległej Polski!

Rekolekcje dla kapłanów Ruchu

Rekolekcje dla kapłanów Ruchu 26-29.11.2018

24.11 Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Dzień Wspólnoty dla Diakonii Diecezjalnych

Zabawa Andrzejkowa na Leszczynach

1 grudnia (sobota), parafia Chrystusa Króla, Bielsko-Biała na Leszczynach

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw 16.11-18.11

Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw 16.11-18.11.2018

16.11-18.11 Kongregacja Diakonii

16.11-18.11.2018 Kongregacja Diakonii

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

   

ddwd1 W dniu 18 listopada w Częstochowie odbył się jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii śląskiej. DWDD to spotkanie członków Ruchu, którzy posługują w diecezjalnych diakoniach specjalistycznych. Z naszej diecezji do Częstochowy udało się 10 osób, przedstawicieli Diakonii Komunikowania Społecznego, Liturgicznej, Życia, Ewangelizacji oraz Oaz Rekolekcyjnych.

Na spotkaniu był oczywiście obecny nasz moderator diecezjalny. Ks. Ryszard Piętka został mianowany przez Moderatora Generalnego nowym moderatorem filii śląskiej i po raz pierwszy występował w tej roli.  

Hasłem sobotniego spotkania brzmiało „Chcę służyć”, a patronem dnia była błogosławiona Karolina Kózkówna. Rozpoczęliśmy je jutrznią, a następnie odbyło się śniadanie. Później uczestnicy spotkania przeszli do auli, gdzie dzielili się jak w ich diecezjach wyglądało świętowanie obchodów 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Następnie moderator filialny wygłosił konferencję, w której przypomniał uczestnikom dokument Wymagania życia wewnętrznego i wspólnotowego Diakonii Ruchu Światło-Życie. Każdy obecny oazowicz miał okazję pochylić się później nad tymi wymaganiami indywidualnie podczas Namiotu Spotkania.  

Punktem kulminacyjnym całego dnia była oczywiście Eucharystia. Po niej, uczestnicy udali się na obiad. W czasie poobiednim była okazja do napicia się kawy, a pary diecezjalne udały się na krąg filialny, podczas którego odbyły się wybory nowej pary filialnej.  

Popołudniu odbyły się spotkania w diakoniach specjalistycznych. Jak wskazuje czytany na porannej konferencji dokument, każda diakonia rozpoczęła je od dzielenia się Słowem Bożym. Następnie przedstawiciele diecezji dzieliła się owocami i trudami swojej posługi. Nie zabrakło też czasu na omawianie nadchodzących wydarzeń. 

Po spotkaniach wszyscy zebrali się na auli, gdzie przedstawiciel każdej z diakonii podzielił się radością z posługi. Ostatnim oficjalnym punktem spotkania były nieszpory. Po nich chętni udali się na kolację. Wszyscy wrócili do swoich domów umocnieni spotkaniem z Bogiem i innymi ludźmi.  

Zachęcamy do zapoznania się ze świadectwem jednego z uczestników 

"DWDD okazało się być dla mnie niezwykle ożywcze pod kątem duchowym. Na Namiocie Spotkania rozważaliśmy Wymagania życia wewnętrznego i wspólnotowego Diakonii Ruchu Światło-Życie. w formie rachunku sumienia. Zobaczyłam jak kiepsko u mnie w życiu z ich realizacją i podjęłam konkretny plan jak znaleźć więcej czasu w swojej codzienności dla Pana Boga. Bardzo inspirujące było również doświadczenie tego, jak różnie wygląda Ruch w diecezjach. Budujące było, że pomimo wielu przeciwności, ale też ogólnie warunków do działania członkowie diakonii starają się służyć na tyle, na ile tylko mogą i szukają cały czas nowych rozwiązań. Za te doświadczenia duchowe jak i wszelkie inne – chwała Panu!"

ddwd2 ddwd3