Zima na Kopiej Górce - ORD

Krościenko n. Dunajcem, Zima 2019/20

Jesienne rekolekcje dla kapłanów

Krościenko n. Dunajcem, 25-28.11.2019

Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Częstochowa, 23.11.2019

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Andrychowie

Andrychów, 7.12.2019

Wspólnota Dobrej Nowiny

Bielsko-Biała, Każdy czwartek

Oaza Modlitwy "Namiot Spotkania"

Bystra Krakowska, 22-24 listopada 2019 r.

Kalendarium 2019/2020

już na stronie!

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

DSC 5573 obrW dniach 10-12.05. 2019r. Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej przeżywały pierwszą w historii wspólną oazę modlitwy pod hasłem “W drodze”.
W czasie rekolekcji chcieliśmy odpowiedzieć sobie na pytania o nasze powołanie, zarówno w wymiarze osobistym, jak i wspólnotowym. W piątkowy wieczór stanęliśmy przed Panem jak uczniowie z Emaus, aby ucieszyć się Jego obecnością na wszystkich ścieżkach naszego życia. W sobotę w czasie konferencji pochyliliśmy się nad tematem ewangelizacji, zaś w trakcie namiotu spotkania i spotkań w małych grupach odkrywaliśmy dary i charyzmaty, którymi możemy służyć we wspólnocie.

Popołudnie poświęciliśmy na zgłębienie roli wspólnot dorosłych w Ruchu i ich specyfiki i spotkanie z panią Dorotą Seweryn, która opowiadała o ojcu Blachnickim i przybliżyła nam charyzmat Ruchu. Wieczorna modlitwa była spotkaniem z Jezusem przy studni, źródle wody żywej, której mocą możemy nieść miłość Chrystusa. W niedzielę dotknęliśmy tematu Dobrego Pasterza i zwiedziliśmy Kopią Górkę.
W wyjeździe brały udział cztery wspólnoty działające na terenie naszej diecezji - z Oświęcimia, Cieszyna, Skoczowa i Bielska-Białej (Dobra Nowina). Rekolekcje prowadził moderator diecezjalny - ks. Ryszard Piętka - wraz z odpowiedzialnymi z poszczególnych wspólnot. Była to dla nas okazja do odkrycia daru, jakim jest wspólnota i dzielenia się jej doświadczeniem.
Chwała Panu za ten czas!