Tydzień z Ewangelią - Grodziec

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel diakonii ewangelizacyjnej, którzy w swoich sercach poczuli, że dzieła ewangelizacyjne są naszą wspólną sprawą, sprawą całego Ruchu.

1

26 IX o godz. 8.30 w kościele w Grodźcu zgromadziła się grupa 56 osób z całego Ruchu Światło-Życie. Po modlitwie i błogosławieństwie księdza proboszcza wyruszyliśmy dwójkami do każdego domu w parafii, aby osobiście zaprosić mieszkańców do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Rekolekcje głosił moderator Ruchu ksiądz Ryszard Piętka.

Program rekolekcji był bardzo bogaty, oparty na kerygmacie. Każdej homilii towarzyszyło świadectwo osób świeckich należących do różnych wspólnot. Uczestnicy rekolekcji mogli usłyszeć jak Pan Bóg działa w życiu konkretnych ludzi oraz poznać różnorodność wspólnot i bogactwo kościoła.

2

W niedzielne popołudnie małżonkowie obejrzeli film pt. „Ognioodporni”. Po filmie zostali zaproszeni do spędzenia wieczoru we dwoje i do przeprowadzenia dialogu małżeńskiego w oparciu o otrzymane pytania.

3

Poniedziałkowy wieczór był poświęcony młodzieży. Młodzież spotkała się z Andrzejem Sową autorem książki pt.: „Ocalony. Ćpunk w Kościele”. Wysłuchali niesamowitego świadectwa, o tym jak Bóg dzięki modlitwie wstawienniczej, wyrwał go z „piekła” i ocalił. Można też było kupić książkę z autografem autora.

4

Z kolei we wtorek po obejrzeniu filmu pt.: „Bóg nie umarł” do wszystkich, którzy byli na  projekcji filmu padły pytania:

  • Czy ty potrafiłbyś udowodnić istnienie Boga?
  • Jakich użyłbyś argumentów?
  • Czy zaryzykowałbyś swoją karierę?

5

W środę na zakończenie rekolekcji każdy mógł podejść przed ołtarz, zapalić symbolicznie świeczkę i oddać swoje życie Jezusowi, uczynić Go Panem swojego życia.

6

Ziarno zostało zasiane, a Pan w odpowiednim dla Siebie czasie do wzrost.

7

CHWAŁA PANU!