sakwiecien 17 kwietnia odbyło się ostatnie w tym roku formacyjnym Studium Animatora. Dla części uczestników było to spotkanie wieńczące ten etap ich formacji.

Do południa animatorzy uczestniczyli w spotkaniach online. Rozpoczęli jutrznią, a następnie wysłuchali konferencji Moderatora Diecezjalnego oraz uczestniczyli w spotkaniach w grupie. Pierwszy rok pochylał się nad tematem Niepokalana, a drugi Agape.

Ponieważ cztery z pięciu Studium w tym roku musiało przyjąć formę online, animatorzy stęsknieni byli prawdziwego spotkania. By wyjść ich potrzebą naprzeciw, a jednocześnie zachować obowiązujące przepisy sanitarne, o godzinie 15:00 oazowicze spotkali się w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej. Tam miał miejsce Namiot Spotkania oraz wspólna Eucharystia.

Cieszymy się niezmiernie, że ostatnie spotkanie mogło przyjąć formę hybrydową. To jednak nie koniec! Z utęsknieniem bowiem czekamy na możliwość, żeby urządzić prawdziwą agapę 😊

 

„To Studium Animatora było dla mnie bardzo ważne. Pomimo wielu trudności wspólne spotkanie się na Eucharystii i Namiocie Spotkania dało mi w końcu upragnione poczucie wspólnoty. Do tego mój rok zatrzymał się tym razem przy kroku „Agape". Dobrze było zobaczyć jak mocno ten rodzaj miłości przenika całe nasze życie, jeśli tylko pozwolimy się Bogu kochać. Każdy człowiek potrzebuje dawać siebie, ale też przyjmować to, co chcą mu podarować inni. Właśnie podczas Namiotu uświadomiłam sobie na nowo, że każdego dnia mam za co dziękować, bo otaczają mnie cudowni ludzie. I nawet, jeśli nie czuję obecności Boga, to wiem, że On ze mną jest i prowadzi mnie do szczęścia. Chwała Panu”

ozio_gallery_nano