P2240238 W sobotę 24.02.2018 w siedzibie Ośrodka Fundacji „Światło-Życie” W Bielsku-Białej odbyły się warsztaty o pieniądzu prowadzone przez Ośrodek Zakkai z Chorzowa. Uczestniczyło w nich 20 osób z naszej diecezji. Część pierwsza (dotycząca podstaw ekonomii opracowanych przez Boga) zaprezentowana przez Anię, zburzyła wiele w naszym myśleniu o pieniądzu, ale też i wiele uporządkowała.


Wiemy jak rozpoznać u siebie wpływy Mamony i jak żyć „zasadą wróbla”: dawać i otrzymywać za darmo, a nie jak mówi dzisiejszy świat - kupując i sprzedając. Zdziwiliśmy się, że w Biblii o wiele więcej jest fragmentów mówiących o pieniądzu, niż chociażby tych, które mówią o miłości.
Zapewne dziwi Cię czytelniku- po co chrześcijanom pieniądze? Żeby zrealizować Wielki Nakaz Misyjny Jezusa!
W części drugiej Iwona podzieliła się z nami świadectwem swego życia – jak hojny jest dobry Bóg. Poleciła nam książkę „Twoje pieniądze się liczą”, która zmieniła jej sposób myślenia o tym darze bożym. Pamiętamy o tym, że Bóg troszczy się o nasze potrzeby, a nie zachcianki.
Na koniec Marcin przedstawił nam temat pieniądza w ”Ruchu” – m.in. zasady składki w DK tzw. jednej dniówki (1/365 dochodu netto małżonków).
Owocem tych warsztatów jest pragnienie uczestniczenia w kursie finansowym Crown o pieniądzach, aby moc ten temat pogłębić.

P2240239 P2240236 P2240235