szkola moderatorki1 17 marca odbyło się trzecie w tym roku formacyjnym spotkanie w ramach Szkoły Moderatorki. Do południa zajęcia odbywały się osobno dla moderatorek rekolekcyjnych, a osobno dla parafialnych i rejonowych. Te pierwsze zajmowały się dokumentacją potrzebną w trakcie przygotowania rekolekcji, a druga grupa podejmowała temat organizacji Oazy Modlitwy.

Pierwszym wspólnym punktem był obiad, a po nim warsztaty psychologiczne, podczas których odpowiedzialne zastanawiały się jak radzić sobie z emocjami podczas sytuacji trudnych stresowych, których nie mało w ich posłudze. Następnie była chwila na wspólną rozmowę przy kawie, a później na rozmowę z Jezusem podczas Namiotu Spotkania. Jednym z ostatnich punktów dnia było spotkanie formacyjne, na którym moderatorki rozmawiały o podejmowaniu diakonii w oparciu o konferencję Moderatora Generalnego z zeszłorocznej Kongregacji Odpowiedzialnych. Ostatnim, ale nie mniej ważnym, punktem programu była Eucharystia.

W trakcie podsumowania moderatorki podkreślały, że cały cykl spotkań w ramach Szkoły Moderatorki był dla nich jakby czasem rekolekcji. Odnalazły tu formację duchową, psychiczną oraz dużo wskazówek natury praktycznej. Podkreślały też, że stworzyły wspólnotę, w której czują wsparcie w swojej posłudze. Dla większości z nich czas Szkoły Moderatorki był czasem refleksji nad swoją służbą i miejscem w Ruchu. Odpowiedzialne zgodnie mówiły, że było to dla nich niezwykle ważne i owocne doświadczenie, za które są wdzięczne Bogu.

                                                                                                                                                                                                                                                               Chwała Panu!