triduum1 W dniach 29.03-01.04 oazowicze brali udział w Triduum Paschalnym we wspólnocie deuterokatechumenalnej:


Rekolekcje rozpoczęliśmy w Wielki Czwartek po południu od konferencji wprowadzającej w Triduum Sacrum i Liturgię Wielkiego Czwartku, którą wygłosił ksiądz Marcin Aleksy. Po Mszy świętej spożyliśmy uroczystą kolację na wzór Wieczerzy Pańskiej.
W Wielki Piątek znów wysłuchaliśmy konferencji księdza Marcina. Tym razem mówił on o Liturgi Męki Pańskiej. Następnie wspólnie przeżywaliśmy drogę krzyżową. Po Liturgii Wielkiego Piątku każdy mógł indywidualnie adorować Jezusa leżącego w grobie. Aż do Wigilii Paschalnej trwaliśmy w silencium sacrum.
Wielka Sobota była zwieńczeniem całego czasu przygotowania. Przed południem odbył się obrzęd "Ephata", po południu natomiast zastanawialiśmy nad powołaniem wynikającym z naszych imion i dziękowaliśmy za świętych patronów. Gdy zapadł zmrok, rozpoczęła się Wigilia Paschalna, na której uwielbialiśmy zmartwychwstałego Jezusa, a także odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Po Liturgii radośnie śpiewaliśmy "Alleluja" na cześć Pana.
W Niedzielę Zmartwychwstania po porannej jutrzni zjedliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Następnie przeżywaliśmy Eucharystię, a później dzieliliśmy się naszymi świadectwami. Przez cały dzień panowała atmosfera uwielbienia i radości. Całości Triduum dopełniły nieszpory chrzcielne, które były zakończeniem całego świętego czasu.

                                                                                                                                                                                                                                                               Beata, Sebastian

Szczegółową relacje znajdziemy na stronie parafii pw. Św .Pawła Apostoła                                                                 http://www.pawelbielsko.pl/wydarzenia/historyczne/wielkanoc18/wielkanoc18.php

triduum2 triduum3 triduum4 triduum5 triduum6 triduum7