jasełka25 Jasełka w Ciścu to tradycja już od wielu, wielu lat. Co roku młodzież oazowa wraz z pomocą lektorów czy chętnej młodzieży z innych wspólnot poświęca sporo czasu na próby i przygotowania do przedstawienia. W tym roku postanowiliśmy, że nasze jasełka będą wyglądały trochę inaczej. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w tradycyjnym porządku - diabły, anioły, Józef i Maria w stajence, pastuszkowie, trzej królowie oraz Herod. Ta historia jest opowiadana już najmniejszym dzieciom, jednak my opowiedzieliśmy ją w inny sposób, bardziej nowoczesny.

Diabły okazały się być tajnymi agentami piekła, a ich zadaniem było niedopuszczenie do tego, by ktokolwiek dowiedział się o narodzeniu Chrystusa. Archaniołowie Michał i Gabriel czuwali jednak, by nikt nie pokrzyżował Bożych planów. Całe przedstawienie pełne jest aluzji do dzisiejszych czasów i pokazuje, jak bardzo szatanowi zależy na tym, byśmy nie wierzyli w Boga.

Pierwsze przedstawienie zagraliśmy 5 stycznia, a ze względu na duże zainteresowanie powtórzyliśmy je 20 stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zobaczyć efekty naszej pracy!

Katarzyna Motyka

Zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć wykonanych przez fotografa Pawła Motykę.

ozio_gallery_nano