DSC09390 W dniach 25-27 października 2019 r. odbyło się drugie w tym roku formacyjnym spotkanie w ramach Studium Animatora.

Podczas październikowej sesji rok I pochylił się nad drogowskazem ,,Słowo Boże”. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy Liturgią Godzin oraz Namiotu Spotkania, a następnie nadszedł czas na część formacyjną.

Konferencję rozpoczęliśmy od stwierdzenia, że ,,Jezus jest Słowem Bożym” i to oczywiste zdanie okazało się wstępem do bardzo ubogacającego wykładu, podczas którego poruszony został temat tradycji, depozytu wiary, różnicy między objawieniem a natchnieniem czy też tego, że samo czytanie Pisma Świętego zmienia człowieka. Spotkania w grupach przeprowadzone były w formie kręgu biblijnego, dlatego każdy z nas mógł podzielić się tym, co szczególnie dotknęło go w poruszanych fragmentach Świętej Księgi. Najważniejszym punktem programu była oczywiście wspólnie przeżyta Eucharystia, a po niej nastąpił czas na spotkanie z rokiem II i wspólną rozmowę o wyglądzie Oaz Modlitwy w naszych wspólnotach. Kontynuowaliśmy również poznawanie tajników prawidłowego prowadzenia pogodnego wieczoru.

II rok Studium rozważał drogowskaz ,,Nowa Kultura”. Zaczęliśmy od studiowania treści drogowskazu podczas piątkowej adoracji. W sobotę z kolei wysłuchaliśmy konferencji księdza Ryszarda Piętki. Ksiądz Moderator skupił się w niej na dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, podkreślając, że jest ona bardzo ważna w formacji Ruchu Światło-Życie. Na spotkaniach w grupie poruszaliśmy temat wolności, który wiąże się z drogowskazem Nowej Kultury. Po obiedzie przyszedł czas na kawiarenkę. W tym czasie rozmawialiśmy o organizowanych przez nasze wspólnoty Oazach Modlitwy, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami. Kolejnym punktem było spotkanie z cyklu Szkoła Modlitwy. Tym razem z powodu absencji księdza Andrzeja spotkanie poprowadził Mateusz. I tym razem mogliśmy włączyć się w działalność Diakonii specjalistycznych naszej diecezji, a całe Studium zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową w intencji misji. Po niej nadszedł czas na integrację podczas pogodnego wieczoru.

Kolejne Studium Animatora zaczynamy 15 listopada i już teraz serdecznie zapraszamy!