Nie bez powodu mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Jak ciepłe, wiosenne dni wykorzystały wspólnoty z naszej diecezji? Przeczytajcie poniżej!

Buczkowice

W dniach 4-6 maja wspólnota oazowa z Buczkowic wraz z ks. Tymoteuszem wyjechała na Oazę Modlitwy. Trzydniowe rekolekcje tym razem odbyły się w

ośrodku rekolekcyjnym na Śnieżnicy, gdzie wśród zieleni drzew i śpiewu ptaków można było odetchnąć od gwaru pędzącego świata. Nasze rozmyślania w tych dniach nakierowane były szczególnie na kwestie powołania, które tak naprawdę jest powołaniem do świętości, realizowanym na różne sposoby, czy to w małżeństwie, czy kapłaństwie lub zakonie. Codziennie gromadziliśmy się wokół stołu Pańskiego na wspólnej Eucharystii w małym drewnianym kościele znajdującym się tuż obok ośrodka. Dzięki pięknej pogodzie udało się nam zdobyć szczyt Śnieżnicy, zagrać w siatkówkę oraz upiec kiełbaski na ognisku. Dla każdego z nas był to niezapomniany i radosny czas! Chwała Panu!

Bielsko-Biała os. Karpackie

W niedzielę 27 maja oaza z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim w Bielsku-Białej zorganizowała parafialny festyn rodzinny pod hasłem: "Z głową w chmurach". W trakcie festynu młodzież wystąpiła w skeczach kabaretowych, a dzieci z Oazy Dzieci Bożych przedstawiły sceny ze Starego Testamentu w formie pantomimy. Imprezie toważyszyły również koncerty zespołu Ahawa i głównej gwiazdy wieczoru Magdy Anioł z zespołem. Poprzez organizacje festynu młodzież zbiera środki na działalność w ciągu roku oraz wyjazd na rekolekcje wakacyjne.

 

ozio_gallery_nano

Dziękujemy wspólnotom z Buczkowic i osiedla Karpackiego za nadesłanie relacji.

 

To już ostatnia szansa, by pojawić się w Prześwietleniu Miesiąca w bieżącym roku formacyjnym! Czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.