90761452 688312861978637 535840991727321088 n Za nami pierwsze tygodnie izolacji społecznej. Być może niektórych dopadła nuda i codzienna rutyna. Jeśli Ciebie również, to koniecznie sprawdź, co się dzieje na naszym Facebooku i stronie internetowej! Ruch Światło-Życie #NieOdwołuje, tylko działa! Wbrew pozorom w ostatnim miesiącu naprawdę bardzo dużo się wydarzyło. A co dokładnie?


Co poniedziałek na fanpage'u pojawiały się grafiki ze Słowem Bożym, zgodnie z akcją #ZacznijodSłowa, które powinno motywować nas do refleksji przez cały tydzień. Codziennie mogliśmy łączyć się na modlitwie dzięki jutrzni on-line oraz pojawiających się od początku Wielkiego Postu tekstach porannej modlitwy. Mogliśmy także obejrzeć filmik instruktażowy, który w prosty i przyjemny sposób tłumaczy jak korzystać z platformy komunikacyjnej Discord. Używając jej, wielu z Was podjęło się poprowadzenia spotkań formacyjnych w swoich parafiach.

Diakonia Komunikowania Społecznego również miała swoją odprawę. Według ankiety popularnością cieszyły się także inne aplikacje. Nie mogliśmy narzekać na nudę także w soboty, kiedy po porządkach i umyciu okien mogliśmy posłuchać wypowiedzi naszych ekspertów. Andrzej opowiadał nam o liturgii, przybliżając nam jej symbolikę, a Ewa dała nam świadectwo swojej misji w Kenii. Natomiast w niedziele na stronę do działu publicystycznego trafiały nowe artykuły. Ostatnio mogliśmy dowiedzieć się więcej o patronce epidemii, św. Koronie, oraz głęboko odetchnąć ,,prawdą dobrych historii”.
Wszystkie te inicjatywy i wiele innych, których się podejmujecie, świadczą o tym, że nasz Ruch i wieloletnia formacja przynosi piękne owoce. Jesteśmy Oazą, która nie wysycha nawet w czasie panującej suszy. Oby kwiecień przyniósł nam tyle dobra, co marzec! A na koniec zobaczmy, jakie są odczucia Asi, Marysi i Sebastiana, którzy brali czynny udział w opisanych wyżej akcjach:


Inicjatywa codziennej jutrzni zrodziła się z potrzeb serca. Brewiarz jest modlitwą bliską oazie i kilku z nas praktykuje jego odmawianie. W momencie, gdy zostaliśmy w domach i szukaliśmy różnych pomysłów na łączność wspólnoty pomyśleliśmy o wspólnym odmawianiu jutrzni. Proponowana przez naszą diecezję platforma Discord stała się dla nas kaplicą, w której codziennie rano (o 8:30) się spotykamy i modlimy. Jest to wspaniała okazja do zanurzenia się w Słowie, a także do rozmowy z oazowiczami, dzięki którym zmniejsza się poczucie samotności. Spotkanie z Panem i drugim człowiekiem zdecydowanie poprawia humor :D Choć czasem problemy techniczne przeszkadzają nam w harmonijnym odmówieniu jutrzni to nawet je potrafimy obrócić w żart i cieszyć się swoją obecnością.
Zapraszamy serdecznie także i Ciebie, byś dołączył do naszego grona! Niech #CodziennaJutrznia stanie się Twoją praktyką spotykania z Panem... i wspólnotą ;)
Jak do nas dołączyć możesz dowiedzieć się tu: https://bz.oaza.pl/index.php/zapowiedzi/915-nieodwolujemy-jutrznia
Asia

W zeszły piątek odbyło się spotkanie on-line grupy muzycznej naszej oazy. Dobrze było usłyszeć i zobaczyć znajome twarze. Mieliśmy kilka spraw do omówienia, co udało nam się zrobić po przezwyciężeniu małych problemów technicznych. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy zaplanować pracę na najbliższy czas i miło pożartować. Dzieliliśmy się ze sobą pozytywną energią, która została nawet już po zakończeniu czatu. Nie mogę się doczekać następnego spotkania!!! :D
Marysia

Pierwsze spotkanie on-line było bardzo wyjątkowe. Było to coś nowego dla nas wszystkich. Jedna z uczestniczek miała małe problemy z Internetem, ale daliśmy sobie z nimi radę. Ogromną zaletą prowadzenia spotkań w ten sposób jest to, że mogłem zaprosić gościa z innej wspólnoty co w normalnej sytuacji byłoby bardzo trudne.
Sebastian

Trzymajcie się zdrowo i myjcie ręce! ;)