publicystyka

 

 

 

 

Porozmawiajmy o Oazie…

Diakonia Komunikowania Społecznego oddaje głos Oazowiczom!  Zachęcamy szczególnie animatorów i diakonie specjalistyczne do publikacji artykułów o szeroko rozumianej tematyce oazowej. Chcesz wyrazić swoje zdanie, przybliżyć jakiś temat, a może zaproponować innym coś ciekawego? Napisz parę słów i wyślij do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział publicystyka czeka na Ciebie!

 

Oazowe media czyli jak być na bieżąco z tym, co się dzieje w Ruchu


oazowe media

 

Żyjemy w świecie z nieograniczonym dostępem do informacji. Czasem jednak bywa, że to czego szukamy nie jest takie łatwe do znalezienia. Ruch wychodzi naprzeciw wszystkim żądnym wiedzy tworząc strony internetowe, fanpage, grupy w poszczególnych gałęziach ruchu, aby każdy mógł znaleźć potrzebne mu informacje i być na bieżąco z tym co się dzieje w danej diecezji lub w Ruchu w ogóle. Z tego artykułu dowiesz się gdzie szukać potrzebnych informacji na dany temat i jakie media społecznościowe obserwować, aby być na bieżąco.

Czytaj więcej: Oazowe media czyli jak być na bieżąco z tym, co się dzieje w Ruchu

Rekolekcje oazowe w Tanzanii [wywiad]

wywiad1

 

 

Michał Sadowski jest animatorem krzyżowym Ruchu naszej diecezji. W minione wakacje miał okazję posługiwać na rekolekcjach w Afryce. W trakcie swoich misji posługiwał w domu dziecka Shalom we wsi Mitunguu niedaleko Meru (Kenia), na rekolekcjach ewangelizacyjnych dla katechistów w West Pokot w zachodniej Kenii oraz na pierwszej na kontynencie afrykańskim 3° ONŻ w Kibosho w Tanzanii. Z okazji obchodzonego właśnie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego poprosiliśmy go o podzielenie się swoim świadectwem.

 

 

Czytaj więcej: Rekolekcje oazowe w Tanzanii [wywiad]

Filmy, grafiki, muzyka – kilka słów o prawach autorskich

prezentacje1 Przygotowywałeś kiedyś prezentację na spotkanie oazowe? Nie wiedziałeś skąd wziąć obrazki i czy w ogóle możesz je wykorzystać?


Prawo autorskie w odróżnieniu od innych praw nie reguluje wąskiego wycinka rzeczywistości, ale praktycznie całość komunikacji między ludźmi. Każdy e-mail, rozmowa telefoniczna, czat, wpis na stronie internetowej jest regulowany prawem autorskim. W Internecie każdy z nas może być (i bardzo często jest) autorem i wydawcą, dlatego zobowiązany jest do przestrzegania prawa autorskiego.

Czytaj więcej: Filmy, grafiki, muzyka – kilka słów o prawach autorskich