Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

17-19.05.2019 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu

Przekaż 1%

Zobacz jak możesz pomóc - to takie proste!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

21534544 1831417000205046 883228480 o W sobotę, 9 września 2017 r. młodzi z całej diecezji bielsko-żywieckiej po raz piąty spotkali się w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem, aby wspólnie przeżyć inaugurację nowego roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych. Dla nas, oazowiczów, był to czas szczególny, tym bardziej, że w jego ramach obchodziliśmy Diecezjalny Dzień Wspólnoty. Pierwsze grupy pojawiły się w żywieckim amfiteatrze około 9:00, od 10:00 była okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

O 10:30 rozpoczęliśmy najważniejszą część naszego spotkania - Eucharystię, której przewodniczył ksiądz biskup Roman Pindel. W wygłoszonej do nas homilii, Ksiądz Biskup wielokrotnie odwołał się do hasła programu duszpasterskiego na rok formacyjny 2017/2018 - "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", pokazując nam, co te słowa tak naprawdę znaczą oraz w jaki sposób powinny się one realizować w naszym życiu. Około południa rozpoczęliśmy Agapę, w ramach której był czas na posiłek oraz, wyczekiwane przez wielu, rozmowy ze znajomymi i przyjaciółmi z różnych wspólnot. Od 12:30 mieliśmy okazję posłuchać, a także aktywnie się włączyć w koncert ewangelizacyjny Mate.O/TU. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem o godzinie 14:00.
Diecezjalny Dzień Wspólnoty, jak co roku, był dla wielu okazją do przeżycia ogromnej radości związanej z odnowieniem relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Kolejny raz doświadczyliśmy piękna wspólnoty i przekonaliśmy się, że Ruch Światło-Życie to coś więcej niż nasze małe grupy w parafii. Spotkanie to było jeszcze piękniejsze dzięki temu, że mogliśmy zobaczyć różnorodność Kościoła poprzez rozmowy z młodymi ze wspólnot niezwiązanych z oazą. Mamy nadzieję, że radość i owoce Diecezjalnego Dnia Wspólnoty pozostaną w nas jeszcze na długo.