Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

17-19.05.2019 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu

Przekaż 1%

Zobacz jak możesz pomóc - to takie proste!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

  09studium2 W miniony weekend przeżywaliśmy pierwszą w tym roku sesję Studium Animatora. Było to szczególne doświadczenie dla uczestników pierwszego roku, gdyż zostali na nie zaproszeni poprzez tradycyjny list. Wprowadziło nas to w klimat rekolekcji, które wyjątkowo tym razem trwały 3 dni. Pochyliliśmy się nad treściami związanymi z drogowskazami Nowego Człowieka: Jezus Chrystus i Liturgia. W sobotnie popołudnie odwiedzili nas goście zachęcający do wsparcia projektu sprzeciwiającego się aborcji, wielu z nas wyraziło chęć współpracy w obronie życia poczętego. Spotkanie z diakoniami specjalistycznymi zaowocowało nowymi rękami do pracy w ramach każdej z nich.

Wieczorna modlitwa obudziła w nas ducha wspólnoty. W niedzielne południe podczas podsumowania uczestnicy drugiego roku podzielili się spostrzeżeniami o których możecie poczytać poniżej.

„Jezus dotknął mnie poprzez dar uniżenia poprzez pokonywanie swojego zmęczenia. Podczas modlitwy wieczornej kiedy leżałem krzyżem przed Najświętszym Sakramentem oddałem Mu całe moje życie i wszystkie choroby. On dał mi sił do dalszego życia.”

„W czasie ostatniego studium Bóg ukazał mi swoją obecność szczególnie podczas wspólnej modlitwy .Dawno nie poczułam tak ogromnej siły wspólnoty wyrażonej we wstawienniczej modlitwie. Bóg jest w każdym z nas.”

„W czasie tego Studium Chrystus dotknął mnie pokazując owoce rekolekcji wakacyjnych, przez wspólnotę, na modlitwie wieczornej ucząc zaufania i dając nadzieje , że obietnicy dotrzyma w tym co trudne.”

„Kiedy mnie dotknął Jezus. Podczas namiotu spotkania i układania modlitw wieczornych uświadomiłem sobie, że jest we mnie opór na przyjęcie Jego miłości. Bo jest wielka. Msza święta: jej dopełnienie podczas modlitwy wieczornej było okazją do przyjęcia Jego ofiary i przyjęcia go jako Pana i Zbawiciela.”


„Na tym Studium doświadczyłem Boga w dwu miejscach. Najpierw w trakcie modlitwy wieczornej. Okazało się, że obie osoby modliły się w tej samej intencji. Inną rzeczą, może mniej zbożną, była konferencja x. Aleksego – Dużo wiedzy to lubię.”

„Na studium było wiele porządnych treści, nie wiem jakie to przyniesie owoce, gdyż one przychodzą po czasie. Jestem dobrej myśli. Jestem zbudowany i przyjadę następny raz. „

A. M. Dz.

09studium1 09studium3 09studium4