Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

17-19.05.2019 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu

Przekaż 1%

Zobacz jak możesz pomóc - to takie proste!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

DE Warszawa W sobotę 23 września diakonia ewangelizacji Ruchu Światło – Życie diecezji bielsko – żywieckiej wzięła udział w happeningu edukacyjnym „Świadek Wolności” zorganizowanym na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Wydarzenie to inaugurowało ogólnopolską kampanię społeczną: „Nie piję, bo kocham” oraz wpisywało się w treści Narodowego Kongresu Trzeźwości. Akcję ewangelizacyjną rozpoczęła msza święta w kościele św. Jakuba, następnie przybyli z całej Polski ewangelizatorzy zgromadzili się w auli domu katolickiego gdzie przygotowali się do posługi.

Od godziny 13.00 grupa ok. 70 ewangelizatorów służyła pomocą i modlitwą na warszawskim placu. Oprócz koncertów odbywających się na scenie ( m.in. Arka Noego, raper Arkadio) istniała możliwość spotkania z żywym Chrystusem w specjalnie przygotowanym na tą okoliczność namiocie adoracji, skorzystania z sakramentu pokuty, modlitwy wstawienniczej oraz wysłuchania świadectw i debat znanych osobowości i liderów. Jednym z głównych akcentów wydarzenia było przybliżenie poprzez wystawy i multimedia postaci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Ewangelizacja uliczna nie jest łatwą posługą, zwłaszcza w wielkich miastach takich jak Warszawa, gdzie wśród setek przechodniów można spotkać się zarówno z aprobatą jak i odrzuceniem i pogardą. Mamy jednak pewność, że ziarno Dobrej Nowiny zostało zasiane, do Boga należy jego wzrost. Przed laty, na tym właśnie placu, św. Jan Paweł II prosił Ducha Świętego o „odnowienie oblicza tej ziemi” – każdy z nas jest zaproszony, aby przyłożyć rękę do tworzenia lepszego świata, opartego na wzajemnej miłości. Możliwości, jakie stwarza współczesny świat jest wiele. Taka akcja jest jedną z nich.
Kasia