Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

17-19.05.2019 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu

Przekaż 1%

Zobacz jak możesz pomóc - to takie proste!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

lipnik1 W dniach 13-15. października Oaza Młodzieżowa z parafii św. Macieja w Andrychowie z księdzem Maciejem Korneckim na czele wyruszyła na „podbój” Lipnika, czyli na weekendowe rekolekcje. Tematem przewodnim było hasło „Od zera do bohatera”. Przez te trzy dni korzystaliśmy z gościnności Sióstr zakonnych prowadzących tamtejszy dom rekolekcyjny.


Jak zawsze rozpoczęliśmy od próby śpiewu i Mszy świętej w piątek o godzinie 18.00. Następnie zapakowaliśmy się do busa i pojechaliśmy do ośrodka. Nasze kochane siostry tradycyjnie przywitały nas pyszną kolacją. W tym samym dniu czekała nas jeszcze konferencja wprowadzająca, a po niej był czas na zasłużony odpoczynek.
Następnego dnia już od rana nasz dzień zapowiadał się bardzo ciekawie. Czekały nas spotkania w grupach, śpiew, Eucharystia, Namiot Spotkania i konferencje. Wspólnie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Podczas czasu wolnego graliśmy w gry planszowe, wspólnie śpiewaliśmy. Po całym dniu przyszedł czas podsumowań i przemyśleń podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Następnego dnia w niedzielę czekały nas, oprócz oczywiście pysznego śniadania, śpiew, Namiot Spotkania, Eucharystia i różaniec. Po obiedzie szybko posprzątaliśmy ośrodek i ruszyliśmy w drogę powrotna do domu.
Tak wyglądały nasze kolejne weekendowe rekolekcje. W tym wspólnie spędzonym czasie mogliśmy się lepiej poznać, pomodlić i pośmiać. Odkrywaliśmy również to, że Bóg nawet z największego lenia, jakim był Jonasz, lub grzesznika, którym był celnik Mateusz, może stworzyć prawdziwego bohatera.
Czekamy na następne takie rekolekcje, dzięki którym możemy naprawdę poczuć, że jesteśmy wspólnotą.
Marysia Rajda

lipnik2