Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

17-19.05.2019 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu

Przekaż 1%

Zobacz jak możesz pomóc - to takie proste!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

sa1 W dniach 20-22. października odbyła się już druga w tym roku sesja Studium Animatora, połączona z pierwszym spotkaniem Akademii Animatora. Pomimo różnic w przekazywanych nam treściach łączył nas wspólny cel: osobista formacja i chęć stawania się lepszym animatorem. Pierwszy rok Studium tym razem zgłębiał istotę Słowa Bożego, które ma być światłem naszego życia. Drugi rok skupił się na rozumieniu pojęcia Nowej Kultury oraz odniesieniu go do samych siebie i społeczeństwa. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych konferencji oraz zaczerpnąć inspiracji do prowadzenia i rozwijania grup parafialnych od innych uczestników oraz doświadczonych animatorów.


Wszystkie nasze przemyślenia i odkrycia mogliśmy powierzyć Bogu podczas adoracji oraz Eucharystii, które są najważniejszą częścią naszych spotkań. Spotkaliśmy się również z diakoniami działającymi w naszej diecezji, co umożliwiło nam otwarcie się na nowy rodzaj posługi w Ruchu. Bóg nas stworzył do radości, której pomimo napiętego planu dnia nie brakowało, a czas na popołudniową kawę zawsze się znalazł. Jedną z najlepszych rzeczy jest wyjątkowe poczucie wspólnoty, którą tam wszyscy tworzymy.

                                                                                                                                                                                                                                                                              Ola Rajda

 

  Oto trzy żywe świadectwa z owego studium:

,,Czas Studium był bardzo aktywny i niełatwy. Najcenniejszym dla mnie czasem była szkoła modlitwy. Przypomnienie o ciągłym, codziennym wysiłku pamiętania w każdej modlitwie o obecności Jezusa. Był to także czas doświadczenia wspólnoty, szczególnie wspólnoty modlitwy. Chwała Panu!"

,,Na minionym Studium zgłębialiśmy przesłanie V drogowskazu jakim jest Słowo Boże. Był to dla mnie ważny i cenny czas. Mogłam zastanowić się na ile w moim życiu obecna jest lektura Pisma Świętego, jak traktuję Boże Słowo i czy faktycznie poznaję Biblię. Bóg zwrócił moją uwagę na wybierania Słowa Życia i pamiętanie o nim w ciągu dnia. W trakcie modlitwy wieczornej doświadczyłam Jezusa działającego przez swoje Słowo, który zapewnił, że jest ze mną. Studium było dla mnie również okazją do służby i dzielenia się swoimi talentami. Dzięki temu poczułam, że jestem potrzebna wspólnocie. Chwała Panu!"

,,W trakcie trwania ostatniego Studium towarzyszył nam drogowskaz Słowo Boże. Jest on dla mnie ważny już od bardzo dawna, ale niestety zawsze miałam problem z jego wypełnianiem. Podczas konferencji dowiedziałam się, że wiara jest bardzo pomocna w rozumieniu Pisma Świętego, a praca indywidualna nad Nim, rozwija nas samych. I rzeczywiście to działa! Podczas wieczornej modlitwy dzieliliśmy się różnymi fragmentami Pisma i było to niesamowite, gdyż wiele z nich dotyczyło mojego obecnego stanu ducha, dawało odpowiedzi na nieustannie zadawane samej sobie pytania, a także odkurzało „Słowa Życia”, które już dawno gdzieś uleciały. Wierzę, że ten czas spędzony w towarzystwie tak krzepiących myśli i słów, pomoże mi w odnajdywaniu i kierowaniu się nimi. Jesteśmy w końcu tym czym się karmimy, a ja pragnę dzielić się z innymi nauką Pana. Chwała Panu!"

sa2