Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

17-19.05.2019 r., parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu

Przekaż 1%

Zobacz jak możesz pomóc - to takie proste!

Oaza dorosłych w Skoczowie zaprasza

Skoczów, pierwsze i trzecie wtorki

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oaza a parafia"

   

sow1 23. września 2017 r. w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach rozpoczęła się ewangelizacja parafii w ramach Tygodnia z Ewangelią. Na każdej Mszy świętej w niedzielę oraz w sobotę wieczorem były głoszone homilie i świadectwa osób z Domowego Kościoła, posługujących w diakonii ewangelizacji Ruchu Światlo-Życie.

W poniedziałek członkowie diakonii wyruszyli na ulice parafii, aby ewangelizować przypadkowo spotkane osoby i zapraszać na Seminarium Odnowy Wiary. Od środy rozpoczęły się spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Prowadziła je diakonia oraz Domowy Kościół z Leszczyn. Na spotkania przychodziło około 50 osób: kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Uwieńczeniem Seminarium była modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Prowadził ją ks. Kamil i zespól z Kamienicy, natomiast indywidualnie nad każdym uczestnikiem modliły się osoby z diakonii modlitwy Ruchu Światło-Życie oraz ze wspólnot w Cieszynie, Oświęcimiu, Rychwałdzie, Czechowicach i Bielsku. Dzięki Ci Jezu, że pobudziłeś serca wiernych do głębszego poznania Ciebie, że chętnie poświęcali oni czas każdego dnia, ucząc się modlitwy Pismem Świętym, że dzielili się swoimi przeżyciami i odkryciami podczas cotygodniowych spotkań w grupach.

Za ten błogoslawiony czas chwała Panu!

Zachęcamy do przeczytania świadectwa jednej z uczestniczek.

Witajcie!
Mam świadomość tego, że nie potrafię oddać słowami tego, co mam w sercu. Jestem uczestniczką Seminarium Odnowy Wiary, które dzięki Bogu i dobrym ludziom odbyło się w naszej parafii. Chcę się podzielić z wami moimi osobistymi odczuciami, które, mam nadzieję, pozostaną we mnie na zawsze. Moja wiara nie tylko się ugruntowała, ale też bardzo wzmocniła. Oddałam życie w posiadanie mojego Króla i Pana. Każdą cząstkę, każdą sferę, każdy oddech, minutę i sekundę mojego istnienia zawierzyłam Temu, który mnie powołał. Czas katechez, czas słuchania Słowa Bożego i najważniejszy dla mnie czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Cały czas uczę się
rozmawiać z moim Przyjacielem Jezusem, błagać Ducha Świętego o Jego dary dla mnie i dziękować Bogu Ojcu za to wszystko co dla mnie uczynił.
Po raz pierwszy uczestniczyłam w modlitwie wstawienniczej. To wielka łaska dla mnie, bo Słowo, które podczas jej usłyszałam, naprawdę dotknęło mnie bardzo mocno. "Odwagi, Ja Jestem”. Pan przemówił do mnie, przyszedł osobiście, dotknął tego, co sprawiało mi trudność.
Zastanawiam się, jak mogłabym zachęcić kogoś do udziału w takim Seminarium. Bo to, że Bóg obdarzy go wielkimi łaskami, jest pewne. Na nic nie musisz zasługiwać. Wystarczy, że jesteś i stajesz po stronie Pana i Stworzyciela. A On da Ci wszystko, o cokolwiek poprosisz.
Szczęść Boże.
                                                                                                                                                                                                                                                                        Jadwiga

sow2

sow3