RDW Rzyki 4 W dniu 9.12.2017 r. w parafii pod wezwaniem św. Jakuba w Rzykach zgromadziły się wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu andrychowsko-kęckiego. Reprezentowane były przez kręgi Domowego Kościoła, Oazę Młodzieżową i Oazę Dzieci Bożych.

Na rejonowym Dniu Wspólnoty nie zabrakło oczywiście moderatorów rejonowych tych wspólnot w osobach ks. Pawła Wawaka, ks. Rafaela Gwizdania i świeckich odpowiedzialnych, czyli pary rejonowej Grażyny i Zbigniewa Nizio oraz Filipa Walczaka.

Tematem, nad którym pochylaliśmy się podczas kolejnych punktów naszego Dnia Wspólnoty, była „Niepokalana – wzór Nowego Człowieka”. Wysłuchaliśmy konferencji, która przybliżała nam postawę Maryi. Podczas spotkań w grupach dzieliliśmy się tym, czego możemy się od niej uczyć oraz jakie to ma znaczenie w naszym życiu.

Wspólnoty Oazy Dzieci Bożych oraz dzieci z małżeństw Domowego Kościoła miały na Dniu Wspólnoty swoje osobne zajęcia i zabawy. Nie zabrakło więc propozycji dla każdej grupy wiekowej.

Podczas Eucharystii ks. Paweł bardzo obrazowo (porównując do drużyny piłkarskiej) pokazał nam jak powinno wyglądać życie duchowe z Chrystusem.

Na koniec wszyscy spotkaliśmy się na Agapie w pobliskiej remizie OSP, gdzie mogliśmy jeszcze wspólnie zjeść „małe co nieco” i porozmawiać w miłej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się organizacji tego Dnia Wspólnoty oraz pełnili posługi na rzecz całej naszej Wspólnoty. Nie można także zapomnieć o darczyńcach i tych, którzy nas ugościli, bez nich ciężko byłoby przygotować to wydarzenie. W sposób szczególny dziękujemy ks. Krzysztofowi Moskalowi, proboszczowi tutejszej parafii.


Jarosław Pszczółka

RDW Rzyki 1 RDW Rzyki 2 RDW Rzyki 3 RDW Rzyki 5