DSC 0216 Jak co roku rodziny Domowego Kościoła z andrychowskich parafii św. Macieja i św. Stanisława zgromadziły się w auli Domu Katechetycznego na spotkaniu opłatkowym. Odbyło się ono 21 stycznia 2018 roku o godz. 15 i rozpoczęło krótką modlitwą oraz życzeniami księdza proboszcza skierowanymi do przybyłych rodzin.


Po niezwykle serdecznym czasie składania życzeń obydwie wspólnoty uświetniły spotkanie przygotowaną niespodzianką. Rodziny z parafii św. Stanisława przybyły z piękną, kolorową gwiazdą kolędniczą. Przyprowadziły Świętą Rodzinę i Małego Jezuska wesoło grając i śpiewając kolędy. Kolędnicy zostali sowicie nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie przyszedł czas na jasełka w wykonaniu niezwykle utalentowanych aktorów z rodzin parafii św. Macieja. Było to przedstawienie – opowiadanie, któremu towarzyszyła pantomima. Wszyscy uczestnicy wsłuchiwali się w spokojny i pogodny głos narratora, śledząc poczynania aktorów na scenie.
Rzecz działa się w ciemną noc w drodze do Betlejem. W tej niesamowitej historii każdy szczegół był ważny, a kamienie, krzaki, drzewa i zwierzęta odgrywały bardzo istotną rolę. Aktorzy podkreślili swoje zaangażowanie nie tylko wyśmienitą grą, ale również barwnymi strojami. W to nietypowe przedstawienie mógł włączyć się każdy, odgrywając chociażby szum wiatru lub migające gwiazdy.
Wesoły nastrój i fantazja dopisywała wszystkim uczestnikom spotkania, które zakończono wspólnym kolędowaniem przy akompaniamencie akordeonu, gitar, fletu, dzwonków i bębenków.

DSC 0198

DSC 0210