PDW 2 W dniu 25.08.2018 w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej odbył się Porekolekcyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Spotkanie to było okazją do dziękczynienia za łaski otrzymane podczas tegorocznych oaz. Jest za co dziękować i jak widać nie brakło tych, którzy chcieli podziękować, gdyż kościół wypełnił się wspólnotami dziecięcymi, młodzieżowymi i rodzinnymi.


Podczas Eucharystii moderator diecezjalny ks. Ryszard Piętka zwrócił uwagę na fakt, że jest to okazja by dziękować, ale również zweryfikować na ile udało nam się wprowadzić w nasze życie to, czego doświadczaliśmy podczas Oaz Wakacyjnych. Nawiązał również do tematu roku zwracając uwagę, iż młodość nie jest tylko wiekiem czy stanem ducha jak to się już utarło. Ta młodość w Kościele ma swój konkretny wyraz zewnętrzny min. poprzez zapał, chęci, otwartość czy gotowość do służby.
Dzień Wspólnoty, poza spotkaniem z Panem, dzieleniem się świadectwem i dziękczynieniem, jest również spotkaniem z drugim człowiekiem, który tworzy z nami Wspólnotę. Czas Agapy to nie tylko sentymentalne powroty do wspomnień z rekolekcji, ale spotkania z ludźmi, którzy są dla nas ważni. Wyrazem były radosne spotkania i pełne zapału dyskusje.
Niech ta „młodość” przekłada się na nasze życie i zaangażowanie w Ruchu i w Kościele.

Jarek Pszczółka

PDW 1 PDW 4 PDW 3